صبحانه و کاهش وزن

1.صبحانه خود را بزرگ‌تر انتخاب كنيد!
صبحانه با حجم زیاد به معني كالري بيشتر است. زماني كه در رژيم كاهش وزن هستيد بهتر است صبحانه بخش قابل‌توجهي از كالري دريافتي شما را در بربگيرد.

۲. صبحانه‌تان را پر از پروتئین انتخاب كنيد.
يكي ديگر از روش‌ها براي كنترل اشتها در طول روز مصرف مواد غذايي پُرپروتئين در صبحانه است. مطالعه‌هاي بسياري نشان داده‌اند مصرف غذاهاي پروتئيني با تحريك ترشح هورموني به نام پپتيد YY باعث كاهش قابل‌توجهي در اشتهاي فرد در طول روز و موفقيت بيشتر در رژيم كاهش وزن مي‌شود موادی مانند تخم مرغ،شیر، حبوبات پخته شده مانند لوبیا،عدس و نخود سر شار از پروتئین های مورد نیاز بدن می باشد.

۳. غلات كامل را از ياد نبريد.
غلات كامل از بهترين انتخاب‌ها در يك صبحانه لاغركننده هستند چرا كه تأثير قابل‌توجهي در سيري و پر كردن شكم دارند. حتماً مي‌دانيد غلات كامل داراي مقادير قابل‌توجهي فيبر و سبوس‌اند. ميزان ويتامين‌هاي گروه B اين غلات از آرد سفيد و نان سفيد بيشتر است و وجود اين ويتامين‌ها براي رژيم كاهش وزن حائز اهميت.

۴. تخم‌مرغ يكي از بهترين انتخاب‌ها براي صبحانه است.
تخم‌مرغ، مخصوصاً تخم‌مرغ آب‌پز يكي از بهترين انتخاب‌ها براي صبحانه است. محتواي بالاي پروتئين آن را به يك غذاي سيركننده تبديل مي‌كند و تحمل رژيم غذايي كاهش وزن براي فرد آسان مي‌شود. با اين حال كلسترول بالاي تخم‌مرغ را هم نبايد فراموش كرد؛ بنابراين توصيه مي‌كنيم افرادي كه مبتلا به چربي خون بالا هستند در اين خصوص حتماً با پزشك خود مشورت كنند.

۵. گذر از چاي سياه به چاي سبز را فراموش نكنيد!
علاوه بر تأثيرات مثبتي كه براي بيماران قلبي به همراه دارد، چاي سبز همچنين تأثير قابل‌توجهي در افزايش سوخت و ساز و كمك به كاهش وزن افراد خواهد داشت. اگرچه ميزان اين تأثيرات چاي سبز از فردي به فرد ديگر متفاوت است اما به هر حال انتخاب آن در برنامه كاهش وزن خالي از لطف نخواهد بود.

۶. سعي كنيد صبحانه شما حداقل ۵ گرم فيبر داشته باشد.
فيبر شكم را پر مي‌كند. سيري قابل‌توجهي به فرد القا مي‌كند و به ازاي آن هيچ كالري هم ندارد. پس به راحتي مي‌توان گفت فيبر بهترين تركيب در رژيم كاهش وزن است. قرار دادن اين ۵ گرم فيبر در رژيم صبحانه هم كار سختي نيست. كافي است نصف يك سيب بزرگ و كامل، يك دوم ليوان غلات كامل و يا دو تكه نان سياه كامل را انتخاب كنيد. هر كدام از اين انتخاب‌ها به خودي خود ۵ گرم فيبر دارند. اگر آن‌ها را با هم همراه كنيد هم كه ديگر چه بهتر. شك نكنيد مثل آب خوردن وزن كم خواهيد كرد.

آخرین مطالب

< >
 • photo_2018-07-21_07-55-10
  21 Jul

  کشک چیست؟

  بدون دیدگاه

     

 • افسردگی
  04 Mar

  نشانه های افسردگی چیست؟

  بدون دیدگاه

  نشانه هایی آشکار از ابتلا به افسردگی وجود دارند که از آن جمله می توان به احساس غم و اندوه، ناامیدی، و اضطراب اشاره کرد، اما...

 • کلیه
  23 Feb

  نشانه های عفونت کلیه چیست

  بدون دیدگاه

  عفونت های کلیه به واسطه باکتری هایی که ابتدا در مثانه حضور دارند و عفونت دستگاه ادراری پایینی، مانند عفونت مثانه را ایجاد می کنند، شکل...

 • کره
  19 Feb

  فواید باورنکردنی کره، برای سلامت بدن

  بدون دیدگاه

  برخلاف باور عمومی در خصوص کره، این ماده چرب دارای مزایای بسیاری می باشد. درست است که کره باعث افزایش احتمال چاقی در شما می شود،...

 • dairy
  15 Feb

  بررسی مواد غذایی خانواده لبنیات

  بدون دیدگاه

  یکی از گروه های غذایی که مصرف آن برای بدن بسیار مهم و ضروری است ، خانواده ی لبنیات نام دارد. توصیه می شود که روزانه...

 • ماهی_328200
  13 Feb

  رژیم غذایی ضد انواع سرطان

  بدون دیدگاه

  چه شما سابقه‌ای از سرطان در میان اعضا خانواده‌تان داشته باشید و چه در حال حاضر با این بیماری درگیر باشید، شیوه زندگی شما از جمله...