محصولات پروبیوتیک رامک

کودکان همواره بزرگترین دغدغه و نگرانی والدین هستند. عموما بدن ضعیف کودکان مستعد بیماری های گوناگون ویروسی، میکروبی و باکتریایی است که حساسیت خانواده ها را نسبت به آنها دو چندان می کند. بچه های کوچک به شدت حساس به میکروب های مسری هستند و به راحتی علائم عطسه، سرفه و آبریزش بینی را تجربه می کنند.

 

عفونت هاي حاد تنفسی، از شایعترین عفونت هاي دوران کودکی محسوب می شوند، بطوریکه هر کودك زیر 5 سال، سالانه 4 تا 8 بار مبتلا می شود و این عفونت ها سالانه باعث ابتلاي دو بیلیون کودك در سطح جهان می گردد.

 

عفونت هاي تنفسی فوقانی یک فاکتور عمده براي بستري شدن کودکان آسماتیک در بیمارستان در ماه هاي پاییز و زمستان هستند. راینو ویروس ها شایع‌ترین عامل عفونتی در انسان‌ها و عامل اصلی بیماری سرماخوردگی است ولی سایر ویروس ها مثل  RSV، آنفولانزا، پاراآنفولانزا، آدنو ویروس و غیره نیز دخیل بوده اند. بیماری های ویروسی عموما به علت ضعف سیستم ایمنی بدن باعث بروز مشکلات جدی در بدن افراد به خصوص کودکان می شود.

 

 

پروبیوتیک چیست؟

 

پروبیوتیک ها، نوعی مکمل های غذایی هستند که از باکتري ها و یا قارچ های بالقوه مفید تشکیل شده اند. براساس تعریف مورد تایید سازمان بهداشت جهانی پروبیوتیک ها عبارتند از میکروارگانیسم های زنده ایی که اگر با مقادیر کافی تهیه شوند، ممکن است در زمینه ی حفظ سلامت میزبان خود واجد اثرات مفیدی باشد.

 

تاکنون 42 باکتری پروبیوتیک براي مصارف انسانی و غیر انسانی شناسایی شده اند که از مهمترین آنها می توان به لاکتو باسیلوس اسیدوفیلوس، بیفیدو باکتریا، لاکتو باسیلوس کازئی اشاره داشت.

 

در مطالعات، مکانیسم های مختلفی براي عملکرد و فعالیت پروبیوتیک ها پیشنهاد شده است که از آن طریق می توانند در بدن میزبان از آسیب های مختلف جلوگیری کنند مانند تولید مواد پیشگیری کننده، مسدودکردن محل های اتصال در میکروب های بیماری زا، افزایش ارزش تغذیه ای و بهبود سیستم ایمنی.

 

آیا کودکان می توانند پروبیوتیک مصرف کنند؟

 

خبر خوب اینکه وجود پروبیوتیک ها در رژیم غذایی، بدن بچه ها را در برابر ویروس ها و میکروب های عفونی مقاوم می کند. در بازار، شما می توانید یک مجموعه گسترده ای از مواد غذایی پروبیوتیک پیدا کنید. برخی از آنها حاوی پروبیوتیک های طبیعی هستند در حالی که غذاهای دیگر با پروبیوتیک ها غنی می شوند مانند محصولات پروبیوتیک و سینبیوتیک رامک.

 

 

 

مزایای پروبیوتیک برای کودکان:

بهبود سیستم ایمنی

سلامت گوارش

کاهش نفخ

درمان اسهال

بهبود عملکرد مغز

بهبود سلامت پوست

 

اگرچه مکمل های پروبیوتیکی دارای قدرت تقویت سیستم ایمنی کودکان هستند، با این حال بسیاری از والدین هنوز برای مصرف مکمل های پروبیوتیکی مردد هستند. با این حال، باید به یاد داشته باشید که مصرف مکمل های پروبیوتیک جزو برنامه های غذایی سالم به شمار می آید  که بچه شما را سالم نگه می دارد و از بیماریهای عفونی محافظت می کند.

مطالعات بالینی نشان می دهد که مصرف منظم مکمل های پروبیوتیک می تواند کودک شما را از آلرژی، بیماری های دستگاه گوارش، علائم سرماخوردگی و عفونت های ادراری محافظت کند.

 

ماست پروبیوتیک رامک

ماست پروبیوتیک

 

انواع فرآورده های لبنی باکتریایی پروبیوتیک

امروزه مهم ترین تامین کننده پروبیوتیک ها را می توان در محصولات لبنی غنی شده با این باکتری ها دانست. از این میان ماست ها و پنیرها سهم عمده ای در این حوزه دارند.

محصولات ماست و پنیر پروبیوتیک رامک که غنی شده با باکتری های پروبیوتیک لاکتوباسیلیوس و اسیدوفیلوس هستند، از لحاظ ارزش غذایی باعث تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن شده و علاوه بر آن اثرات چشمگیری نیز بر روی بهبود سلامت و کارایی سیستم گوارشی، کاهش عوارض عدم تحمل لاکتوز و افزایش ارزش تغذیه ای غذا دارند. شرکت فرآورده های لبنی رامک که همواره نسبت به بهبود سطح سلامت و افزایش ارزش تغذیه ای مصرف کنندگان خود، متعهد بوده است، از جمله مجموعه هایی است که اولین محصولات پروبیوتیک را در ایران عرضه نموده.

انواع محصولات گروه های ماست و پنیرهای سفید و دیلایت تولید شده در شرکت فرآورده های لبنی رامک، غنی شده با پروبیوتیک های لاکتوباسیلیوس و اسیدوفیلوس بوده و با توجه به اهمیت موضوع کمک به حفظ سلامت مصرف کنندگان، این محصولات همواره در اقصی نقاط کشور و برای کلیه هموطنان عزیزمان در دسترس قرار گرفته است.