photo_2018-07-21_07-55-10

 

کشک یکی از فراورده های لبنی برگرفته از دوغ می باشد. این محصول که پایگاه اصلی آن کشور ایران می باشد، به دلیل سرشار بودن از کلسیم و پروتئین و دیگر املاح و ویتامین ها، در رشد و سلامت بدن و همچنین پیشگیری از ابتلا به بیماری های متداول استخوان و ماهیچه نقش گسترده ای را ایفا می نماید.
كشك یكی از فرآورده هایی است كه از قدیم به طور سنتی و از روی تجربه جزء برنامه ی غذایی مردم ما بوده است، در ایران در ابتدا روستائیان ماست را درون مشک می ریختند، سپس با تکان دادن آن، کره را از آن جدا می نمودند، آب دوغ باقیمانده درون کیسه را می گرفتند و در نتیجه این عملیات محصول کشک به دست می آمد. کشک بسته به جغرافیای گویش ها و مناطق مختلف به نام های گوناگون شناخته می شود. به طور مثال در آذربایجان به محصول باقیمانده از پروسه مذکور، که به شکل های کروی شکل متداول آشنای ما می باشد “جرتان” و در مناطق کرد نشین و لک شیراز “توف” نامیده می شود.
کشک به عنوان فراورده لبنی در عین سرشار بودن از مواد معدنی و ویتامین های گوناگون، کمتر شناخته شده و اطلاعات کمی از خواص اعجازانگیز این ماده و نقش موثر آن در روند سلامت بدن در دسترس می باشد. به همین منظور لزوم شناخت هر چه بیشتر این فراورده لبنی به عنوان منبعی سرشار از کلسیم، پروتئین، اسیدهای آلی، ویتامین های گروه B، فسفر، آهن و روی در جهت داشتن سبک زندگی سالم و سریع و در عین حال خاطره انگیز برای هر ایرانی امری ضروری به حساب می آید.
فرآیند تهیه کشک به روش های سنتی و قدیمی بستری برای رشد و ازدیاد میکروب های گوناگون من جمله باکتری بوتولیسم عامل مسمومیت های شدید و حتی مرگ را ایجاد می نماید، این فرآیند سنتی علاوه بر غیر بهداشتی بودن برای مصارف پخت و پز بسیار وقت گیر است و نیاز به جوشاندن دارد.
از این رو شرکت فراورده های لبنی رامک به عنوان اولین شرکت با استفاده از نوآوری خود، کشک پاستوریزه و هموژنیزه را در بسته بندی های لیوانی و بدون نیاز به جوشاندن به بازار عرضه نمود. کشک پاستوریزه و هموژنیزه رامک که با ماده اولیه کشک خشک طی فرآیندهای بهداشتی مورد تائید وزارت بهداشت تولید گردیده، توانسته همان طعم و کیفیت کشک اصیل را به همراه سهولت در مصرف (بدون نیاز به جوشاندن) و نگهداری کشک باقیمانده برای وعده های دیگر (وجود درب پلاستیکی بر روی محصولات) برای مصرف کنندگان عزیز به همراه آورد. کشک رامک پس از طی کردن فرآیندهای پاستوریزه و هموژنیزه شدن درون لیوان با وزن های 500 و 250 گرمی برای مصرف کنندگان فراهم گردیده است.

photo_2018-07-21_07-55-32