Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
کالزونه کالباس و ذرت

استفاده از  پنیر پارمزان رامک در:

کالزونه کالباس و ذرت ( ایتالیایی )

مواد لازم:

مخمر فوری : 2 قاشق چای خوری

نمک : 1 قاشق چای خوری

شیر: 4/3 لیوان

آب 2/1 لیوان

روغن زیتون : 2 قاشق غذاخوری

شکر: 1 قاشق چای خوری

کالباس : 200 گرم

زرده تخم مرغ : 1 عدد

پنیر پارمزان رنده شده :2/1 لیوان

ذرت : 1 لیوان

جعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخوری

سیر: 2 حبه

 

 

 

 

 

 

 

دستور تهیه:

 

مخمر فوری و 2/1 لیوان آب ولرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، سپس شیر ، روغن زیتون ، 2 لیوان آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند 1 لیوان باقی مانده آرد را اضافه کنید.

با دست مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، خمیر را چند دقیقه ورز دهید ، کاسه ای را چرب کنید و خمیر را داخل کاسه بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و 1 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود.

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را با وردنه نازک پهن کنید سپس با لیوان خمیر را به شکل گرد قالب بزنید.

ذرت کنسروی ، کالباس خرد شده ، سیر خرد شده ، پنیر پارمزان و جعفری خرد شده را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، روی هر خمیر مقداری از این مایه قرار دهید سپس خمیر را تا بزنید ، لبه های خمیر را با آب مرطوب کنید سپس با فشار لبه چنگال دو طرف خمیر را به هم بچسبانید. داخل سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و خمیرها را داخل سینی بگذارید ، زرده تخم مرغ را با کمی اب رقیق کنید و روی خمیرها بزنید ، سینی را 30 دقیقه داخل فر بگذارید تا روی کالزونه ها طلایی شود سپس سرو کنید.