Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
ناگت مخلوط گوشت و مرغ با سس خامه ای

استفاده از  کره و شیر  رامک در:

ناگت مخلوط گوشت و مرغ با سس خامه ای

مواد لازم:

سینه مرغ : 1 عدد

گوشت چرخ کرده : 200 گرم

برنج پخته : 1 لیوان

تخم مرغ : 1 عدد

سیر : 3 حبه

پیاز کوچک : 1 عدد

نان تست : 2 عدد

شیر: 2/1 لیوان

آرد سوخاری ، نمک ، فلفل : به مقدار لازم

مواد لازم برای سس خامه ای

روغن زیتون یا مایع : 3 قاشق غذاخوری

خامه : 200 گرم

هویج بزرگ : 1 عدد

آب گوشت یا مرغ : 1 لیوان

آرد : 2 قاشق غذاخوری

پیاز کوچک : 1 عدد ن

مک ، فلفل : به مقدار لازم

 

 

 

 

 

 

 

دستور تهیه:

 

نان های تست را تکه تکه کنید و داخل کاسه ای بریزید ، شیر را روی نان های تکه شده بریزید و مخلوط کنید تا شیر جذب نان ها شود سپس با دست نان ها را بفشارید و شیر اضافی را بگیرید ، گوشت چرخ کرده ، سینه مرغ چرخ شده ، برنج پخته سرد ، پیاز و سیر رنده شده ، تخم مرغ ، نمک و فلفل را به نان ها اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید تا مواد یکدست شوند.

پس از اینکه مایه ناگت خوب مخلوط و یکدست شد تکه هایی به اندازه گردو از مایه بردارید و داخل آرد سوخاری بغلطانید تا خوب به آرد آغشته شود ، تمام ناگت ها را به همین صورت آماده کنید و داخل ظرف بچینید.

داخل تابه کمی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، ناگت ها را داخل تابه بچینید و اجازه دهید تا سرخ و طلایی شوند ، برگردانید تا طرف دیگر ناگت ها هم سرخ شود .

( برای سرخ کردن ناگت نیاز به اضافه کردن روغن زیادی نیست )

تهیه سس خامه ای : قابلمه ای را روی حرارت متوسط قرار دهید و روغن زیتون یا روغن مایع را بریزید تا داغ شود ، هویج و پیاز رنده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند ، آرد را اضافه کنید و هم بزنید. پس از اینکه مخلوط شد خامه ، آب گوشت یا مرغ ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید ، سپس حرارت را زیاد کنید تا سس بجوشد و غلیظ شود ، برای سرو ناگت ها را در ظرف بریزید و با سس خامه ای تزیین و سرو نمایید.