Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
بلینی با سالمون دودی

استفاده از  کره و خامه  رامک در:

بلینی با سالمون دودی

مواد لازم:

شوید تازه : یک دسته

سبزی آروگولای وحشی (منداب) : 100 گرم

پیاز قرمز کوچک : 1 عدد

لیموترش : 1 عدد

خامه ترش : 150 گرم

کره ی بدون نمک : 2 قاشق چای خوری

آرد گندم : 1 و 4/3 پیمانه ( 200 گرم)

بیکینگ پودر: 2 قاشق چای خوری ن

مک نرم و ریز : 2/1 قاشق چای خوری

ماست ساده کم چرب : 1 و 4/ 1پیمانه

تخم مرغ : 3 عدد

روغن آفتابگردان : 2 تا 3 قاشق سوپ خوری

سالمون دودی : 200 گرم

 

 

 

 

 

 

 

دستور تهیه:

 

شوید ها و نیمی از آروگولا را ریز کنید ، پیاز را نیز کاملا خرد کنید.لیمو را قاچ بزنید ، خامه ترش را با آب لیمو مخلوط کرده، سپس نیمی از شوید را بیافزایید و آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید. کره را در تابه یا در کاسه ی مخصوص مایکروفر ذوب کنید. آرد، بیکینگ پودر و نمک را در یک کاسه ی بزرگ بریزید.

تخم مرغ ها را در کاسه شکسته، سپس ماست و کره ی ذوب شده را اضافه کنید ، با استفاده از یک همزن بالن مانند مواد را هم زده تا نرم و غلیظ شود. بقیه ی شوید و آروگولای خرد شده را به آن اضافه کنید.

هنگامی که آماده پخت هستید، فر را روشن و کم کنید ، یک تابه ی بزرگ نچسب را روی حرارت ملایم قرار دهید.

کمی روغن بریزید، سپس سه قاشق پر، خمیر را به آن اضافه کنید.

هنگامی که مواد را درون روغن ریختید خمیر باید به آرامی جلز و ولز کند. خمیر را بپزید تا زمانی که حباب های ظاهر شده روی سطح و یک هاله طلایی در اطراف لبه های بلینی را ببینید. بلینی ها را به دقت توسط یک کفگیر برگردانید و بگذارید چند دقیقه ی دیگر بپزد تا زمانی که وسط آن پف کند و هر دو سمتش طلایی شود.

اولین سری پخته شده را در فر گرم نگه دارید تا زمانی که بقیه را بپزید. هر دفعه کمی روغن به تابه اضافه کنید .

جهت سرو، برش های سالمون را روی بلینی ها قرار داده، کمی سس شوید را روی سالمون ریخته و روی آن کیپر و پیاز بپاشید. این غذا را با باقی مانده ی برگ های آروگولا و یک قاچ لیمو سرو کنید.

شوید ها و نیمی از آروگولا را ریز کنید ، پیاز را نیز کاملا خرد کنید.لیمو را قاچ بزنید ، خامه ترش را با آب لیمو مخلوط کرده، سپس نیمی از شوید را بیافزایید و آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید. کره را در تابه  یا در کاسه ی مخصوص مایکروفر ذوب کنید.
آرد، بیکینگ پودر و نمک را در یک کاسه ی بزرگ بریزید. تخم مرغ ها را در کاسه شکسته، سپس ماست و کره ی ذوب شده را اضافه کنید ، با استفاده از یک همزن بالن مانند مواد را هم زده تا نرم و غلیظ شود. بقیه ی شوید و آروگولای خرد شده را به آن اضافه کنید.
هنگامی که آماده پخت هستید، فر را روشن و کم کنید ، یک تابه ی بزرگ نچسب را روی حرارت ملایم قرار دهید. کمی روغن بریزید، سپس سه قاشق پر، خمیر را به آن اضافه کنید. هنگامی که مواد را درون روغن ریختید خمیر باید به آرامی جلز و ولز کند. خمیر را بپزید تا زمانی که حباب های ظاهر شده روی سطح و یک هاله طلایی در اطراف لبه های بلینی را ببینید.
بلینی ها را به دقت توسط یک کفگیر برگردانید و بگذارید چند دقیقه ی دیگر بپزد تا زمانی که وسط آن پف کند و هر دو سمتش طلایی شود. اولین سری پخته شده را در فر گرم نگه دارید تا زمانی که بقیه را بپزید. هر دفعه کمی روغن به تابه اضافه کنید .
جهت سرو، برش های سالمون را روی بلینی ها قرار داده، کمی سس شوید را روی سالمون ریخته و روی آن کیپر و پیاز بپاشید. این غذا را با باقی مانده ی برگ های آروگولا و یک قاچ لیمو سرو کنید.