Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
سوپ اسفناج

استفاده از  شیر  رامک در:

سوپ اسفناج

مواد لازم:

کره : 50 گرم

سیر ریز شده : 2 حبه

پیاز متوسط ریز شده : 1 عدد

شیر: 5/2 پیمانه

سیب زمینی متوسط : 2 عدد ( قطعات درشت خرد شود)

اسفناج تازه : یک کیلو (درشت خرد شود)

آب مرغ یا سبزیجات : 2 پیمانه

پوست رنده شده لیمو: نصف لیمو

خامه : 3 قاشق غذا خوری

 

 

 

 

 

 

 

دستور تهیه:

 

در ابتدا کره را درون قابلمه ای روی حرارت قرار دهید و سیر و پیاز را به مدت پنج تا شش دقیقه تفت دهید و سیب زمینی را به آن اضافه کنید و به مدت یک دقیقه دیگر آنها را تفت دهید.

آب مرغ یا سبزیجات را به قابلمه اضافه کنید و هشت تا ده دقیقه آنها را روی حرارت کم بگذارید تا سیب زمینی های شما خوب پخته شود. شیر را اضافه کنید تا جوش بیاید.

در این مرحله ی پخت نیمی از اسفناج ها و پوست رنده شده ی لیمو را به مواد اضافه کنید و درب ظرف را گذاشته تا جوش آید و اسفناج ها به خوبی پخته شوند.

بعد از گذشت پانزده دقیقه قابلمه را از روی حرارت بردارید و به مدت 5 دقیقه بگذارید تا کمی خنک شود. پس از خنک شدن ، سوپ را درون دستگاه غذاساز بریزید و نیمه دیگر اسفناج ها را به آن اضافه کنید و آنها را پوره کنید.

نکته : در این روش ، مزه تازه اسفناج و رنگ سوپ نیز سبز روشن و شفاف می ماند. این سوپ را می توان به مدت یک ماه در فریزر نگهداری کرد و به هنگام مصرف آن را درون مایکروویو یا چند ساعت درون یخچال قرار داد تا از حالت انجماد خارج شود. البته در این حالت ممکن است سوپ تازگی و شادابی اولیه خود را از دست داده باشد اما طعم و رنگ آن تغییری نخواهد کرد.

به مقدار دلخواه به سوپ نمک و فلفل اضافه کنید ، درون کاسه های مورد نظر بریزید و روی آن ها را با خامه تزیین کنید و سرو نمائید.