Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
Food 9

استفاده از ماست رامک در:

مرغ تندوری با عدس

مواد لازم:

سینه مرغ:200 گرم
عدس :ربع فنجان
ماست:2 قاشق غذاخوری
بادمجان: یک چهارم
خیار: نصف
پیاز: یک چهارم
نعنا: 50 گرم
ادویه تند مخلوط( فلفل قر مز شیرین، پودر گشنیز، پودر سیر، پودر زنجبیل و پودر فلفل) 0.5 قاشق غذاخوری
روغن زیتون 15 میلی لیتر
نمک : به مقدار لازم
فلفل سیاه : به مقدار لازم
دستور تهیه:

1- آماده سازی مواد اولیه :مواد اولیه را بشویید و خشک کنید. سر بادمجان را جدا کنید و بادمجان رابه شکل مکعب هایی متوسط خرد کنید. پیاز را به شکل نگینی خرد کنید. خیار را با رنده متوسط رنده کنید و در یک کاسه متوسط بریزید. نعنا را از ساقه جدا کنید و ساقه را دور بریزید

2- پخت پیاز و بادمجان :2 قاشق چایخوری روغن زیتون را داخل تابه ای بزرگ بریزید و روی حرارت نسبتا زیاد بگذارید تا داغ شود.تابه و پیاز را داخل تابه بریزید و با نمک و فلفل طعم دار کنید. 3 تا 5 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.ادویه عدس مخلوط را داخل تابه بریزید و 30 ثانیه تا 1 دقیقه تفت دهید تا مواد با هم مخلوط شوند و عطر آنها به مشام برسد
3- اضافه کردن عدس : عدس را به همراه 3 فنجان آب داخل تابه بادمجان ها بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. 24 تا 26 دقیقه آنها را روی حرارت بگذارید تا عدس نرم شود. سپس آنها را از روی حرارت بردارید و مقداری نمک و فلفل اضافه کنید تا به طعم دلخواهتان برسد.
4- ماست و خیار و نعنا : در زمان پخت عدس، با استفاده از یک قاشق خیارها را فشار دهید و آب آن را بگیرید و دور بریزید. خیار آب گرفته را داخل ماست بریزید و نیمی از نعنا را ( دقیقا قبل از اضافه کردن به ماست) خرد کنید و داخل ماست بریزید. آنها را خوب مخلوط کنید و با مقداری نمک و فلفل طعم دار کنید.
5- پخت مرغ: در زمان پخت عدس مرغ را با حوله ای تمیز خشک کنید و هر دو طرف آن را با ادویه اسپایسی مخلوط طعم دار کنید. 2 قاشق چایخوری روغن زیتون را داخل تابه ای ترجیحا نچسب بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود سپس مرغ ها را داخل تابه بیندازید.روی تابه را با فویل آلومینیومی بپوشانید و هر طرف مرغ را 3 تا 5 دقیقه بپزید تا طلایی شود و خوب مرغ بپزد. سپس مرغ را از تابه خارج کنید و روی تخته برش قرار دهید.
6- سرو غذا : مرغ ها را به صورت نازک برش بزنید . عدس پخته راذبین دو بشقاب سرو تقسیم کنید .مرغ برش خرده را روی آن قرار دهید و با باقی نعنا آن را تزئین کنید. (نعنا ها را قبل از سرو برش بزنید!) غذا را با ماست و خیار سرو کنید و لذت ببرید.نوش جان!