Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
Food 9

استفاده از کره رامک در:

میگو کره ای با برنج قهوه ای

مواد لازم:

میگو: 100 گرم برنج قهوه ای: ربع فنجان
سیر: 1 حبه
پیازچه:1 شاخه
لیموترش: ربع عدد
گل کلم: 3 گل
جعفری: 2 شاخه
کره :نصف قاشق غذاخوری
ادویه میگو: 1 قاشق چایخوری
دستور تهیه:

1- فر را در دمای 250 درجه سانتیگراد گرم کنید. مواد اولیه را بشویید و خشک کنید. کره را از یخچال خارج کنید تا نرم شود. پوست سیر را بکنید و آن را ریز خرد کنید و با گوشه چاقو آن را فشار دهید تا له شود. مغز کلم را خارج کنید و کلم را به گلهای کوچک تقسیم کنید. برگهای جعفری را از ساقه جدا کنید. ساقه را دور بریزید و برگها را ریز خرد کنید. لیمو را چهارقاچ کنید و هسته ها را جدا کنید. ریشه پیازچه را بکنید و دور بریزید. قسمت سفید را از برگهای پیازچه جدا کنید و برگها را ریز خرد کنید. قسمت سفید را به صورت حلقه هایی نازک خرد کنید.
2- 2 قاشق چایخوری روغن زیتون را داخل قابلمه ای متوسط بریزید و روی حرارت نسبتاً زیاد قرار دهید تا داغ شود. نصف سیر و نصف ادویه مخلوط را داخل تابه بریزید و با نمک و فلفل طعم دار کنید سپس 1 تا 2 دقیقه تفت دهید تا عطر آنها به مشام برسد. برنج و یک پینچ بزرگ نمک و 2 فنجان آب را داخل قابلمه بریزید و شعله را زیاد کنید تا به جوش آید. وقتی جوش آمد در ظرف را ببندید و شعله را روی کمترین درجه قرار دهید. 25 تا 35 دقیقه آنها را بجوشانید تا زمانی که آب مواد کشیده شود و برنج نرم شود. سپس از روی گاز بردارید و با یک چنگال آنها را له کنید. برنج را به ظرف سرو منتقل کنید و درجایی گرم قرار دهید.
3- کبابی کردن گل کلم : در زمان پخت برنج، گل کلم را روی سینی فر قرار دهید و کم کم روغن زیتون روی آنها بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. کلم ها را زیرورو کنید تا کاملاً به مواد آغشته شوند. کلم ها را به صورت یک لایه کف سینی بچینید و 24 تا 26 دقیقه در فر قرار دهید تا تقریباً قهوهای شوند و ترد شوند. (چنگال به آسانی در آن فرو رود.) سپس آن را از فر خارج کنید.
4- آماده سازی سیر و کره : در زمان کبابی کردن گل کلم، کره نرم شده، جعفری، قسمت سفید جعفری و باقی سیر را داخل کاسه ای کوچک بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. با یک چنگال مخلفات را به خوبی هم بزنید تا مخلوط شوند.
5- پخت میگو : وقتی گل کلم 20 دقیقه کباب شد، میگوها را با حولهای تمیز خشک کنید و داخل یک کاسه بریزید. مقداری نمک، فلفل و باقی ادویه را به آنها اضافه کنید و هم بزنید تا میگوها کاملاً به ادویه آغشته شوند. 1 قاشق چایخوری روغنزیتون داخل تابه نچسب بریزید و روی حرارت نسبتاً زیاد بریزید تا داغ شود. میگو را داخل تابه بریزید و 1 تا 2 دقیقه تفت دهید تا تقریباً مات شوند. سیر و کره را به همراه آب دو قاچ از لیموها داخل تابه بریزید و 1 تا 2 دقیقه تفت دهید تا میگو کاملاً مات و پخته شود. سپس آنها را از روی حرارت بردارید و مقداری نمک و فلفل بزنید و در ظرف سرو بریزید.
6- پایان پخت : آب باقی لیموها را با مقداری نمک و فلفل روی گل کلم بریزید. سپس گل کلمها را در ظرف سرو بریزید. غذا را برگ پیازچه تزئین کنید.