Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
پیتزا سبزیجات

استفاده از پنیر پارمسان و پنیر موزارالا رامک در:

پیتزا سبزیجات

مواد لازم:


خمیر پیتزا :170 گرم
پنیر موزارالای: 50 گرم
پنیر پارمسان: 10 گرم
سس کچاپ: 50 گرم
سیر: 1 حبه
فلفل شیرین: 5 گرم
ذرت :0.25 عدد
پیاز: 0.25 عدد
ریحان: سبز 1 دسته
نمک : به مقدار لازم
فلفل قرمزپودر: 4 گرم
روغن :7.5 میلی لیتر
دستور تهیه:

1- آماده سازی مواد اولیه: فر را در دمای 245 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود.خمیر را از فریزر خارج کنید تا به دمای محیط برسد. پوست ذرت را جدا کنید و با چاقو دانه های آن را جدا کنید. سر فلفل را جدا کنید. دانه های فلفل را خارج کنید و آن را حلقه ای خرد کنید. پیاز را نگینی خرد کنید. سیر را رنده کنید. برگهای ریحان را از ساقه جدا کنید.
2- پخت ذرت: 1 قاشق روغن را در تابه ای بزرگ بریزید و روی شعله نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود. پیاز و ذرت را داخل تابه بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. مواد را 2 تا 4 دقیقه تفت دهید تا نرم و معطر شوند.مواد را داخل یک بشقاب بریزید تا سرد شود.
3- آماده سازی سس: 2 قاشق غذاخوری روغن در قابلمه ای کوچک بریزید و روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شوند.سیر را داخل قابلمه بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. مواد را 30 ثانیه تا 1 دقیقه تفت دهید تا معطر شوند. سس گوجه را داخل قابلمه بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. مواد را 2 تا 3 دقیقه بپزید تا مواد غلیظ شوند. قابلمه را از روی حرارت بردارید.
4- خمیر: خمیر را از بسته خارج کنید و آن را روی سینی فر قرار دهید. روی خمیر را با دست باز کنید به طوری که کاغذ روغنی روی سینی فر باشد. ( نیازی به جدا کردن کاغذ از خمیر نیست چون کاغذ نسوز است.) کمی روغن، نمک و فلفل روی نان بریزید و آن را مزه دار کنید.
5- آماده سازی پیتزا: سس را روی خمیر پخش کنید طوری که مواد دور خمیر کمتر باشد. ( ممکن است سس زیاد بیاید!) پنیر موزارلا را خرد کنند و روی سطح پیتزا بریزند .فلفل های حلقه شده، ذرت و پیاز و پنیر پارمسان را روی نان بریزید.
6- پخت پیتزا: پیتزا را 30 تا 35 دقیقه داخل فر قرار دهید تا طلایی شود. سپس از فر خارج کنید و 5 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود. روی پیتزا را با ریحان تزئین کنید. نوش جان!