Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
ترشه شامی

استفاده از شیر رامک در:

ترشه شامی

مواد لازم:


گوشت چرخ کرده (مخلوط گوساله و گوسفند): 75 گرم

تخم مرغ: 0.5 عدد

پیاز :0.5 عدد

جعفری :0.25 دسته

آب گوجه :0.5 فنجان

شیر: 1.6 فنجان

بیکینگ پودر :0.12 قاشق چایخوری

آرد سوخاری :0.16 فنجان

زردچوبه: 0.5 قاشق چایخوری

نمک : به مقدار لازم

فلفل سیاه : به مقدار لازم

روغن : به مقدار لازم

آرد گندم : به مقدار لازم

دستور تهیه:

1- مواد اولیه را بشویید و خشک کنید.
2- پوست پیاز را بکنید و با دندانه ریز رنده کنید و آب پیاز را کامل بگیرید و آ ب را دور بریزید.تخم مرغ را به پیاز اضافه کنید و خوب مخلوط کنید؛
3-جعفری را کاملا خرد کنید و به همراه مقداری نمک ، فلفل، آرد سوخاری، شیر و بیکینگ پودر را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و کاملا ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند. یک کاسه آب ولرم کنار دست خود قرار دهید.دست خود را خیس کنید و به اندازه یک نارنگی کوچک از مخلوط بردارید و آن را در کف دست خود به شکل کتلت پهن کنید و وسط آن را با انگشت سوراخ کنید و وسط سپس آن را در آرد بغلتانید و به همین ترتیب باقی شامی ها را آماده کنید.
4- تابه را روی حرارت قرار دهید و 4 قاشق سوپخوری روغن کف تابه بریزید و تا داغ شود.سپس شامی های آماده را در تابه قرار دهید و حرارت را کم کنید تا شامی ها مغر پخت شوند.وقتی یک طرف شامی ها طلایی شد آن ها را برگردانید تا دو طرف آنها خوب سرخ شود.

5-شامی های سرخ شده را داخل یک قابلمه در دار بچینید و آب نارنج و آب گوجه فرنگی را به همراه یک لیوان آب روی شامی ها بریزید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مواد به جوش آیند.

 

6-درب ظرف را ببندید تا از پوره گوجه سسی غلیظ درست شود سپس شامی ها را در ظرف مورد نظرتان بچینید و سس را روی شامی ها بریزید. نوش جان!