Food 1 Food 2 Food 3 Food 4
پیتزا پانی نیز

استفاده از پنیر پیتز رامک در:

پیتزا پانی نیز

مواد لازم:


نان کایسر یا همبرگر :1 عدد

پنیر موتزارلا: 55 گرم

پنیر پیتزا: 20 گرم

کمپوت گوجه :100 گرم

سیر: 1 حبه

هویج 0.5 عدد

خیار 0.25 عدد

کاهو 0.5 عدد

لیموترش 0.25 عدد

کدو :0.25 عدد

ریحان سبز 0.25 دسته

فلفل سیاه : به مقدار لازم

روغن : به مقدار لازم

دستور تهیه:

1- آماده سازی مواد اولیه: مواد اولیه را بشویید و خشک کنید. کدو ها را به صورت اریب و نسبتاً نازک برش بزنید. پوست سیر را بکنید و خرد کنید. نان ها را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. موزارلا را به قطعاتی کوچک خرد کنید. برگهای ریحان را از ساقه جدا کنید و ساقه را دور بریزید. لیمو را چهارقاچ کنید و هسته های آن را خارج کنید.پوست هویج ها را بکنید و آن را به صورت حلقه هایی نازک خرد کنید. کاهو را بشویید و برگهای آن را خرد کنید. خیارها را به صورت حلقه ای خرد کنید.
2- پخت کدو: 1 قاشق غذاخوری روغن را در تابه ای بزرگ بریزید و روی حرارت نسبتاً زیاد قرار دهید تا داغ شود. کدو و نیمی از سیر را داخل تابه بریزید و بانمک و فلفل مزه دار کنید و 3 تا 5 دقیقه آنها را زیرورو کنید تا کدو ها نرم شوند و تقریباً طلایی شوند. تابه را از روی حرارت بردارید و تابه را با دستمال تمیز کنید.
3-پخت سس گوجه: در زمان پخت کدو، 2 قاشق چایخوری روغن را در قابلمه ای کوچک بریزید تا داغ شود. باقی سیر را داخل قابلمه بریزید و با نمک و فلفل طعم دار کنید.30 ثانیه تا 1 دقیقه تفت دهید تا معطر شود سپس کنسرو گوجه را داخل قابلمه بریزید و 4 تا 6 دقیقه تفت دهید تا سس غلیظ شود. سپس از روی حرارت بردارید و بانمک و فلفل مزه دار کنید..
4-آماده سازی ساندویچ: نان ها را روی صفحه ای تمیز قرار دهید.نیمی از موزارلا رابین نان ها تقسیم کنید. کدو، برگ ریحان، 1.3 از پنیر پارمسان،1.3 از سس گوجه و باقی پنیر موزارلا را روی نان بریزید و بانمک و فلفل مزه دار کنید و نان دیگر را روی مواد قرار دهید.

5-پخت پانینیز: 1 قاشق غذاخوری روغن را در تابه ی بزرگ بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود. ساندویچ ها را داخل تابه بگذارید و یک قابلمه سنگین روی ساندویچ ها بگذارید تا تحت فشار قرار بگیرند. هر طرف آنها را به مدت 4 تا 6 دقیقه بپزید تا طلایی شوند و پنیر آب شود.اگر تابه خشک به نظر میرسد 1 قاشق غذاخوری روغن به تابه اضافه کنید. ساندویچ ها را به تخته برش منتقل کنید.

 

6-سالاد: در زمان پخت ساندویچ، باقی پارمسان و آب کل لیمو را در کاسه مخلوط کنید و بانمک و فلفل مزه دار کنید. 2 قاشق روغن را به تدریج به مخلفات اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط کنید. قبل از سرو غذا کاهو، هویج، خیار و سس را با هم مخلوط کنید و بانمک و فلفل مزه دار کنید.