Skip to main content

نان، پنیر و گردو؛ صبحانه ای ساده اما مقوی و محبوب که می تواند گزینه ای مناسب برای شروع یک روز باشد. آنچه این ترکیب ساده را به وعده ای لذیذ و در عین حال مفید تبدیل می کند گردو است، مغزی با خواص شگفت انگیز که می تواند سپر محافظی در برابر بسیاری از بیماری ها باشد. دیابت، قند خون و مشکلات قلبی تنها بخشی از فواید این مغز لذیذ است.

برای اینکه آشنایی بیشتری با خواص این مغز پیدا کنید خواندن ادامه گزارش را از دست ندهید، مطلبی که شما رابا  بخش های پنهان گردو آشنا می کند.

کمک به کنترل وزن

گردو مقادیر قابل توجهی فیبر درون خود جای داده است و همین مسأله موجب می شود پس از مصرف آن برای مدت زمان طولانی احساس سیری داشته باشید. اگرچه کالری یکی دیگر از ترکیبات درون این مغز است؛ ولی مصرف روزانه آن راهی مناسب برای مدیریت وزن است.

کمک به خوابی بهتر

هیچ شکی وجود ندارد که مواد غذایی نقشی مهم در کیفیت خواب ما ایفا می کنند. تریپتوفان، یکی از ترکیبات درون گردو است که به داشتن خوابی آرام، با کیفیت و افزایش میزان سروتونین در بدن کمک می کند. علاوه بر این، گردوها یک منبع طبیعی برای تأمین ملاتونین هستند که مسئولیت تنظیم خواب در بدن را به عهده دارد.

جلوگیری از ریزش مو

یکی از رایج ترین مشکلات این روزهای زنان و مردان ریزش مو است، مشکلی که تا حد زیادی با رعایت یک رژیم غذایی مناسب می توان از آن جلوگیری کرد. گردو نیز به دلیل وجود ویتامین B7 یکی از خوراکی هایی است که به تقویت و رشد بیشتر و بهتر مو کمک می کند.

کند ساختن نشانه های پیری

اگر نگران پیر شدن پوست و چروک های دور چشم هستید مصرف هر روز گردو را فراموش نکنید، مغزی که به دلیل وجود آنتی اکسیدان مانع بروز آسیب های پوستی جدی می شود. هم چنین، امگا 3موجود در این مغز موجب حفظ رطوبت و لطافت پوست می شود.

آرام بخش و کاهش دهنده استرس

از آنجایی که گردو منبعی سرشار از فیبر، آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب اشباع نشده است کمک شایانی به کاهش استرس می کند. بنا بر یافته های موجود، تأثیر گردو در کاهش فشار خون نقش مهمی در از بین رفتن استرس و اضطراب ایفا می کند

اطلاعات تماس دفتر بازاریابی و فروش

آدرس: شیراز، خیابان فلسطین، نبش اردیبهشت، ساختمان دلتا طبقه دوم

شماره ارتباط با مشتری :‌07132848484

شماره تماس کارخانه : 07132844444

ایمیل: info@ramakdairy.com