ماست

ماست موسیر

ماست موسیر:

یکی از خوشمزه ترین ترکیب های غذایی که تاکنون ایرانی ها کشف کرده اند ماست و موسیر بوده است. کمتر کسی پیدا میشود که تا کنون از خوردن این ترکیب خوشمزه در کنار چیپس، پفک و سایر تنقلات لذت نبرده باشد. این ترکیب فوق العاده زمانی که با فلفل سیاه و کمی نمک همراه باشد قطعا در تصور همه ما ایرانی ها بسیار لذیذ و لذت بخش خواهد بود. ماست موسیر رامک با ترکیب ماست خوشمزه همزده، موسیر ارگانیک، فلفل سیاه تازه و کمی نمک ترکیبی ایجاد کرده است که لذت مهمونی و دورهمی ها در کنار سایر تتنقلات را چند برابر می کند.

انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری

خواص ماست موسیر:

  • ماست سرشار از کلسیم و ویتامین های A,D,E,K می باشد. برای افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می کشند ماست می تواند جایگزین مناسبی برای شیر باشد. ماست همچنین حاوی نوعی پروتئین آسان جذب برای بدن است. ویتامین های گروه B، اسید فولیک ( که برای رشد سلول‌ها و متابولیسم بدن و همچنین برای بسیاری از اعمال بدن از جمله سلامتی سیستم عصبی، خون و یاخته‌ها حیاتی و اساسی است)، پتاسیم، فسفر، ید و روی است.
  • در ایران موسیر دارای کاربردهای متعددی بوده است و در بسیاری از چاشنی ها، ترشیجات، معطر یا ضد عفونی کردن دوغ و ماست استفاده می شود. موسیر حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان، فلاونوئید هایی مانند کورستین، ویتامین A، ویتامین C و مواد معدنی مهم از جمله گوگرد، پتاسیم و منگنز می باشد.
  • ترکیب ماست و موسیر علاوه بر ایجاد طعم خوشمزه و در بر داشتن خواص هر دو ماده غذایی یک خاصیت دیگر هم دارد. اکثر افراد بخاطر بوی موسیر معمولا ترجیح می دهند آن را مصرف نکنند و یا اینکه در مواردی با احتیاط مصرف کنند. ترکیب این دو ماده غذایی با هم باعث می شود بوی موسیر تا حد زیادی گرفته شود و تنها طعم آن باقی بماند. از این رو مصرف آن در هر زمان از روز می تواند لذتی بدون نگرانی برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.