پنیر

تاپینگ پیتزا رنده شده

تاپینگ پیتزا رنده شده

تاپینگ پیتزا، محصولی دیگر از گروه پنیرهای آشپزی شرکت رامک می‌باشد. کیفیت، طعم، بافت و حالت کشسانی این نوع از پنیر، مورد تایید متخصصین تغذیه و آشپزی قرار گرفته و می‌تواند طعمی عالی به هر نوع پیتزا و لازانیا دهد. این محصول باید در دمای زیر صفر و در استاندارد ۱۸- درجه سانتی گراد نگهداری گردد.

تفاوت اصلی تاپینگ پیتزا و پنیر پیتزا استفاده از چربی گیاهی در این محصول می باشد. در واقع اگر بیشتر از ۳ درصد از چربی پنیر پیتزا از نوع گیاهی باشد باید به جای واژه پنیر پیتزا از واژه تاپینگ پیتزا استفاده شود. استفاده از چربی گیاهی با توجه به مقاومت حرارتی بالاتر نسبت به چربی حیوانی می تواند باعث جلوگیری از ایجاد اسید چرب ترانس در محصول در حین حرارت شود.

پخش پذیری آسان این پنیر روی سطح نان و بافت نرم و یکدست آن با قابلیت استفاده در وعده‌های مختلف غذایی، از دیگر ویژگی‌های این محصول محسوب می‌شود. این محصول اولین پنیر با دو برابر کلسیم و پروتئین در ایران بوده که مورد تایید انجمن تغذیه ایران نیز می‌باشد.

انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری

تاپینگ پیتزا رنده شده

  • میزان پروتئین بالا
  • هر سهم (۳۰ گرم) تاپینگ پیتزا رامک تقریبا معادل ۷۹ کیلوکالری انرژی دارد.
  • بسته بندی‌های کاملا بهداشتی و مدرن Zip keep (زیپ کیپ) که می‏‌توان بعد از هربار باز کردن بسته بندی، مجددا آن را بسته و تازگی آن را حفظ کرد.
  • تکنولوژی ویژه بسته بندی که مانع از چسبندگی و گلوله ای شدن بافت پنیر می شود.

بهترین زمان برای مصرف:

  • پنیر (تاپینگ) را در هر موقع از شبانه روز (صبح، ظهر و شب) می‏‌توان مصرف کرد اما با توجه به میزان بالای پروتئین و چربی پنیر پیتزا که ترکیباتی دیر هضم می@‏باشند توصیه می‌‏شود در شب کمتر استفاده گردد.

میزان مصرف:

  • بدلیل مقادیر بالای پروتئین و چربی، این نوع از پنیر کمک زیادی به تامین انرژی در بدن می‌‏کند و با توجه به وضعیت بدنی افراد مصرف آن می‏‌تواند متفاوت باشد.