پنیر شیرازی

از دیرباز در کشور ایران و بخصوص در مناطق جنوبی، مصرف نوعی پنیر با بافت نرم به صورت سنتی رواج داشته است، اما مصرف این نوع پنیر به دلیل استفاده از شیر پاستوریزه نشده در تولید آن، مخاطرات بهداشتی فراوانی از جمله احتمال انتقال بیماری‌هایی نظیر تب مالت و سل به همراه داشته است. شرکت فرآورده های لبنی رامک با درک این نیاز مصرف کنندگان، اقدام به تولید محصولی در قالب یک فرآیند کاملا مکانیزه و بهداشتی، تحت عنوان “پنیر شیرازی رامک” نموده است به نحوی که محصول تولیدشده علاوه بر طعم تازه و بافت نرم، از نظر بهداشتی کاملا سالم و مفید می‌باشد.

در تولید پنیر شیرازی رامک، شیر تازه گاو بعد از فرآیند پاستوریزاسیون، تغلیظ شده و با حفظ حداکثر میزان پروتئین‌های موجود، در تولید پنیر شیرازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که پنیر شیرازی طعم تازه ی شیر را در قالب یک پنیر تازه به مصرف کننده ارائه می دهد.

شیرازی پنیر شیرازی
شیرازی پنیر شیرازی
نمک
۶۰ کیلو کالری
چربی
۶۰ کیلو کالری
قند
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری

خواص پنیر شیرازی:

  • طعم و بافت پنیر شیرازی با سایر پنیرهای سفید کمی متفاوت بوده و این محصول طعمی مشابه با طعم تازه شیر داشته و بافت آن نیز، نرم می‌باشد.
  • میزان نمک موجود در پنیر شیرازی رامک پایین بوده و می‌تواند انتخاب مناسبی برای افراد سلامت محور باشد.
  • این محصول حاوی ۱۲% پروتئین است که می‌تواند نقش موثری در ایجاد بافت‌های عضلانی و اعمال حیاتی بدن داشته باشد.
  • پنیر شیرازی رامک از شیر تازه گاو تهیه شده است که حاوی کلسیم زیادی می‌باشد و در استحکام استخوان‌ها و سلامت دندان‌ها  بسیار موثر است.

زمان مناسب برای مصرف پنیر شیرازی رامک:

پنیر شیرازی رامک می‌تواند در هر موقع از شبانه روز به عنوان صبحانه، میان وعده و شام مصرف شود.

میزان مصرف پنیر شیرازی رامک:

مصرف روزانه ۲ تا ۴ واحد برای همه افراد توصیه شده است.