دیپ پنیر گودا

دیپ پنیر گودا یکی از محصولات جدید رامک است که می‌توانید این دیپ پنیر را همراه با تنقلات، انواع ساندویچ، ترتیلا، چیپس، سیب‌زمینی سرخ‌شده و انواع کراکر و فینگرفود میل کنید. طعم این دیپ پنیر تا حدودی به پنیر گودا شباهت دارد، اما بافت آن نرم‌تر است، در ادامه بیشتر در مورد دیپ گودا توضیح می‌دهیم.

2 دیپ پنیر گودا - رامک (دوست بزرگ و کوچک)
2 دیپ پنیر گودا - رامک (دوست بزرگ و کوچک)
نمک
۶۰ کیلو کالری
چربی
۶۰ کیلو کالری
انرژی
۶۰ کیلو کالری
قند
۶۰ کیلو کالری

دیپ پنیر گودا چیست؟

پنیر گودا به دلیل طعم خاص خود برای درست کردن انواع غذاهای فست فودی کاربرد دارد. با این حساب شاید انتظار داشته باشید دیپ پنیر گودا هم چیزی شبیه به این پنیر باشد. اما دیپ گودا در کنار تنقلات و غذاهای سرخ کردنی و انواع کراکر، فینگرفود، چیپس، ترتیلا و … استفاده می‌شود.

نکته مهم در مورد دیپ های پنیری رامک در این است که نقطه ذوب پایینی دارند و همین که آن را از یخچال بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار بگیرند، خیلی سریع ذوب می‌شوند. حتی به محض خرید دیپ گودا رامک می‌توانید آن را به صورت سرد هم میل کنید و نیازی به گرم کردن ندارد.

برای گرم کردن آن باید به روش بن‌ماری عمل کنید و این محصول جدید را روی حرارت کتری یا سماور گرم کنید. در غیر این صورت فویل روی بسته‌بندی دیپ گودا رامک را به طور کامل بردارید و بعد آن را به مدت یک دقیقه در مایکروویو گرم کنید.  

رنگ دیپ گودا رامک درست مثل پنیر گودا، زرد رنگ است و در بسته‌بندی‌ 100 گرمی تهیه شده است که می‌توانید در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها همراه با تنقلات و ساندویچ‌ها میل کنید شاید برخی دیپ را با سس اشتباه بگیرند که باید بگوییم، سس غلظت کمی دارد و به عنوان چاشنی آن را روی غذا و ساندویچ می‌ریزند. اما غلظت دیپ پنیر گودا بیشتر است و برای میل کردن می‌توانید اسنک یا تنقلات را در آن غوطه‌ور کنید. 

نکته بسیار مهم در خصوص دیپ پنیر گودا رامک این است که دیپ گودا رامک حاوی 12 درصد چربی و 1.4 درصد نمک است که نمک و چربی کمتری نسبت به سایر لبنیات (حتی پنیر سفید) دارد. پس با خیال راحت می‌توانید از خوردن این خوراکی خوشمزه لذت ببرید.

طرز استفاده دیپ پنیر گودا

خوب حالا که می‌دانیم دیپ پنیر گودا چیست و چطور آن را تهیه می‌کنند، خوب است با نحوه مصرف آن نیز آشنا شویم. دیپ گودا با چاشنی‌ها و سس‌هایی که تا به حال می‌شناختید، تفاوت دارد. در واقع شما قرار نیست این دیپ را به عنوان سس میل کنید، بلکه همانطور که گفتیم باید اسنک یا غذاهای سرخ شده را در آن غوطه‌ور کنید.

برای مثال برای میل کردن انواع ساندویچ و تنقلاتی مثل چیپس، مرغ سوخاری و یا سوسیس می‌توانید از دیپ گودا استفاده کنید. از آنجا که دیپ گودا غلیظ است و بافت بسیار نرمی دارد، باید مواد خوراکی را در آن فرو ببرید و همراه با آن میل کنید. 

اگر قرار است دوستان‌تان‌ را به یک دورهمی ساده دعوت کنید و می‌خواهید برای‌شان سنگ تمام بگذارید، این دیپ پنیر رامک می‌تواند در کنار تنقلاتی که در پذیرایی تهیه کرده‌اید، عالی باشد. همچنین می‌توانید از دیپ گودا برای تولدها هم استفاده کنید.

خرید دیپ پنیر گودا رامک

برای خرید این محصول به چند نکته دقت داشته باشید:

  • حتما زمان خرید این دیپ پنیر به ترکیبات آن دقت داشته باشید.
  • اگر چه در بیشتر شرکت‌های لبنیات برای تهیه دیپ پنیر گودا از ترکیبات یکسانی استفاده می‌شود، اما کیفیت ترکیبات و مقدار آن‌ها با هم فرق دارد. 

در آخر

دیپ پنیر گودا رامک حاوی 12 درصد چربی و 1.4 درصد نمک است که نمک و چربی کمتری نسبت به سایر لبنیات (حتی پنیر سفید) دارد. این دیپ پنیر سالم و مقوی را می‌توانید در زمان تماشای بازی و فیلم یا دورهمی‌ها با کراکر، ساندویچ و یا غذاهای سرخ‌شده میل کنید.