Skip to main content

افزودن عناصر غذايي به مواد خوراكي ايده اي امروزي نيست و غني سازي آرد سفيد كه براي پخت نان و ديگر مواد خوراكي به كار مي رود با آهن، كلسيم و بعضي از انواع ويتامين ب و اضافه كردن ويتامين آ به كره هاي گياهي امري رايج است. اما همه ي اين ها براي جايگزين كردن آن چه در مراحل توليد و عمل آوري مواد از بين مي روند به آن ها اضافه مي شود. در روش تجاري جديد كه اكنون براي غني كردن غذا به كار مي رود. اين غذاها به نام هاي مختلفي مانند غذاهاي غني سازي شده، غذاهاي مغذي و غذاهاي فانتزي خوانده مي شوند، موادي به آن ها اضافه مي شود كه به طور معمول در دستور پخت قرار ندارند و تنها براي بالا بردن ارزش غذايي اين مواد را به غذاها اضافه مي كنند. در طبيعت بسياري از مواد غذايي وجود دارند كه آثار مثبتي بر سلامتي دارند.

 

به طور مثال: دسته غذايي جو به طور طبيعي ميزان كلسترول را كاهش مي دهد. ماهي هاي روغني به طور طبيعي خون را رقيق مي كنند. بروكلي حاوي تركيبات ضد سرطان است. سويا ميزان هورمون ها را تنظيم مي كند و ماست حاوي باكتري هايي است كه براي روده مفيد هستند. اگر كسي از رژيم غذايي استفاده كند كه موارد بالا در آن گنجانده شده، به احتمال زياد هيچ احتياجي به غذاهاي غني سازي شده، نخواهد داشت، اما درست همان طور كه مردم براي جبران استفاده از غذاهاي حاضري به مغازه هاي فروش مكمل هاي غذايي مراجعه مي كنند و مي خواهند از اين راه ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز بدن را تامين كنند، به همين طريق نيز غذاهاي غني سازي شده راه خود را به زندگي مردم باز مي كند.

 

از انواع اين غذاها چند نوع را مي توان نام برد:

 

آب پرتقال غني شده با كلسيم، تخم مرغ هاي غني شده، امگا3، مواد غذايي پايين آورنده ي كلسترول كه حاوي استاتين و استانول هستند و مواد غذايي حاوي پري بيوتيك هاو باكتري هاي مفيد معده

اطلاعات تماس دفتر بازاریابی و فروش

آدرس: شیراز، خیابان فلسطین، نبش اردیبهشت، ساختمان دلتا طبقه دوم

شماره تماس :07132848484

ایمیل: info@ramakdairy.com