Skip to main content
0
0
(0)

اخیرا  یافته های جدیدی در مورد  روغن امگا 3 موجود در ماهی و همچنین ویتامین های متنوعی که در میوه ها و سبزیجات است ، بدست آمده : افراد میانسال و یا کهنسالی که سطح بالایی از این مواد مغذی در بدنشان موجود بود  در آزمایشاتی که برای سنجش میزان تیزهوشی انجام دادند نتایج بهتری بدست آوردند و همینطور روند کوچک شدن مغزشان که یکی از نشانه های بارز ابتلا به بیماری آلزایمر است ، با تاخیر خیلی بیشتری آغازشد.( تحقیقاتی که همزمان با این پژوهش انجام شده بر تاثیر مصرف غذاهای آماده و فست فود ها بر روی زوال مغزی و کوچک شدن پیش از موعد مغز و افزایش ابتلا به بیماری آلزایمر تکیه دارد )

برای رسیدن به این نتیجه محققان ، سطح  و میزان این مواد مغذی موجود در خون را بر روی 104 کهنسال با میانگین سنی 84 سال اندازه گیری کردند و به این نتیجه رسیدند ویتامین های ب ، ث ، د ، ای و امگا 3 بیشترین فایده را برای افزایش قوای مغز دارند. برای تکمیل فرایند این تحقیق علاوه بر آزمایش خون ، از 42 شرکت کننده خواسته شد برای محکم تر شدن نتیجه حاصله ، ام آر آی مغزیشان را نیز ارسال کنند .که خود تاییدی بیشتر بر آن ادعا بود.

در مورد خاصیت ویژه امگا 3 باید گفت : امگا 3 یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان برخی چربی‌ها وجود داشته و ویژگی‌های خاصی دارد. این اسیدهای چرب را به این دلیل ضروری نامیده‌اند که برای ادامه حیات بدن کاملا ضروری‌اند و توسط بدن خود انسان قابل تولید نیستند و حتما باید از طریق رژیم غذایی و مکمل‌ها تامین شوند. در واقع بدن انسان برای برطرف کردن نیازهای خود، به مواد تغذیه‌ای از جمله اسیدهای چرب و پروتئین نیاز دارد

چربی‌ها در ساختمان سلولی بدن و به خصوص سلول‌های مغزی شرکت دارند. اسیدهای چرب امگا 3 از این نظر نقش‌های به خصوصی ایفا می‌کنند. تحقیقات نشان داده‌اند امگا 3 تاثیر مثبتی در روند درمان میگرن، استرس، تنش‌های عصبی و افسردگی دارد، به طوری که اگر روزانه 2 گرم امگا 3 خالص به بیماران مبتلا به میگرن داده شود، در برخی موارد موجب کنترل بیماری آنها می‌شود.

همچین ما از تحقیقات میدانی در یافته ایم که رژیم های مدیترانه ای میتواند از مغز انسان در برابر زوال و بیماری در گذر سالیان و با گذشت زمان محافظت کند ،سبک و نوع تغذیه و انتخاب سالم مواد غذایی مرحله ابتلا به آلزایمررا برای چندین سال به تاخیر می اندازد.رژیم های مدیترانه ای مانع ایجاد التهاب مغزی در افراد میشود که خود آغازی برای ابتلا به بیماری آلزایمر است…رژیم ضد التهابی مدیترانه ای بر روی میوه و سبزیجات، روغن زیتون، ماست،ماهی تازه نسبت به پروتئین و گوشت حیوانی تاکید بیشتری دارد .

چقدر این مطلب برای شما مفید بود ؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

0 / 5. 0

اطلاعات تماس دفتر بازاریابی و فروش

آدرس: شیراز، خیابان فلسطین، نبش اردیبهشت، ساختمان دلتا طبقه دوم

شماره ارتباط با مشتری :‌07132848484

شماره تماس کارخانه : 07132844444

ایمیل: info@ramakdairy.com