Skip to main content
3.2
(58)

تا حالا به این موضوع دقت کردید که خامه تزئینی روی کیک‌ها چقدر با خامه معمولی متفاوت است؟ بله برای تزئین کیک، رولت و انواع شیرینی‌ها از خامه قنادی استفاده می‌شود. بافت این مدل خامه با خامه معمولی کمی متفاوت است. به همین دلیل به راحتی شکل می‌پذیرد و ظاهر زیبایی ایجاد می‌کند. اولین دفعه‌‌‌ای که تصمیم به استفاده از خامه قنادی داشتم، نمی‌دانستم می‌توانم آن را به راحتی در منزل درست کنم؛ تا این که با طرز تهیه خامه قنادی آشنا شدم. در ادامه با من همراه باشید تا طرز تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه همراه با تمامی نکات مهم آن را برای شما بگویم.

مواد لازم برای تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه

مواد لازم مقدار مورد نیاز
خامه پرچرب سرد یک و یک چهارم پیمانه
پودر شکر نصف پیمانه
عصاره وانیل سه چهارم قاشق چایخوری

طرز تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه

طرز تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه

یک ظرف استیل بردارید و داخل آن خامه و پودر شکر بریزید. مواد را کمی هم بزنید تا مخلوط شوند. حالا ظرف را به مدت سی دقیقه درون فریزر بگذارید. بعد از گذشت سی دقیقه آن را بیرون آورده و دوباره هم بزنید. حالا خامه را مجددا به داخل فریزر برگردانید. اجازه دهید تا خامه چند دقیقه در فریزر بماند تا کاملا حالت یخ زده پیدا کند. این بار خامه را با همزن برقی بهم بزنید. البته باید زیر ظرف چند قطعه یخ قرار دهید تا خامه حالت خود را حفظ کند. به طور کلی اگر می‌خواهید خامه شما فرم بهتری بگیرد، باید تمام وسایل مورد نظر را در حالت سرد استفاده کنید. خامه را حدودا ده دقیقه با همزن برقی مرتب هم بزنید. بعد از ده دقیقه تقریبا خامه سفت شده و رد همزن روی آن باقی می‌ماند. یک قاشق از خامه را بردارید و آن را برعکس کنید؛ چه می‌بینید؟ بله خامه قنادی نباید از قاشق یا ظرف جدا شود. در این مرحله خامه قنادی شما فرم گرفته و آماده استفاده است. برای عطر بهتر خامه می‌توانید در حین هم زدن به آن وانیل اضافه کنید. توجه داشته  باشید که خامه قنادی را باید حتما در قسمت فریزر یخچال نگهداری کنید. هر بار که به خامه احتیاج داشتید، آن را با همزن هم زده و دوباره در فریزر بگذارید.

 

مواد اولیه برای تهیه خامه قنادی با پودر خامه

مواد مورد نیاز مقدار لازم
پودر خامه 75 گرم
پودر شکر نصف پیمانه
شیر سرد دو سوم پیمانه
وانیل نوک قاشق چایخوری

 

طرز تهیه خامه قنادی با پودر خامه

برای تهیه خامه قنادی می‌توانید از پودر خامه هم استفاده کنید. پودر خامه را می‌توانید به راحتی از لوازم قنادی‌ها بخرید. برای درست کردن خامه قنادی باید یک کاسه استیل برداشته و در آن شیر esl، شکر، وانیل و پودر خامه بریزید. حالا مواد را به مدت 15 دقیقه با همزن برقی مخلوط کنید. خامه باید در این مرحله حالت فرم گرفته پیدا کند.

توجه کنید که همزدن را فقط از یک جهت انجام دهید. اگر همزن شما قدرت خیلی زیادی ندارد بهتر است زمان 15 دقیقه را به دو بخش تقسیم کنید؛ یعنی حدود 7 الی 8 دقیقه مواد را هم بزنید و به دستگاه استراحت دهید. بعد از گذشت چند دقیقه دوباره مواد را 7 الی 8 دقیقه با همزن هم بزنید. وقتی در حین هم زدن رد همزن روی خامه فوم گرفته باقی بماند، نشان از آماده شدن خامه قنادی دارد. در این حال اگر ظرف حاوی خامه را کاملا برعکس کنید، به هیچ وجه نمی‌ریزد.

طرز تهیه خامه توت فرنگی

 خامه توت فرنگی یکی از محبوب‌‌ترین و خوشمزه‌‌ترین خامه‌هایی است که می‌توانید آن را در منزل درست کنید. برای درست کردن این خامه کار سختی در پیش ندارید. در قدم اول چند میوه توت فرنگی برداشته و آن‌ها را خوب بشویید. توت فرنگی‌ها را برش بزنید و در فریزر بگذارید. صبر کنید تا توت فرنگی‌ها کاملا یخ زده شوند.

تمامی مراحل کار را مانند آنچه در قسمت اول گفتم انجام دهید. وقتی به وسط هم زدن خامه رسیدید، زمان اضافه کردن توت فرنگی یخ زده می‌رسد. حالا یک خامه صورتی خوشمزه دارید. البته این کار را می‌توانید با رنگ خوراکی مجاز هم انجام دهید اما مگر می‌شود از طعم تازه توت فرنگی گذشت؟

تا چه زمانی هم زدن خامه را ادامه دهیم؟

یکی از مهم‌‌ترین سوالاتی که برای درست کردن خامه قنادی وجود دارد، میزان هم زدن آن است. خامه قنادی هنگام فرم گرفتن باید افزایش حجم دهد و اشکال جالبی برای شما بسازد! بنابراین وقتی به این مرحله رسیدید کمی صبر کنید. ظرف خامه را تکان دهید؛ آیا خامه به راحتی تکان می‌خورد؟ ظرف خامه را کمی برعکس کنید، آیا خامه ریخت؟ یک قاشق داخل خامه فرو کرده و کمی از آن را بردارید؛ آیا خامه از قاشق می‌ریزد؟ اگر خامه شما فرم نگرفته باشد، خیلی شل خواهد بود. به همین دلیل به راحتی از ظرف و قاشق جدا می‌شود.

یکی دیگر از نشانه‌هایی که به شما می‌گوید هم زدن کافیست، شکل‌های روی خامه است. آیا هنگام هم زدن می‌توانید رد پره‌های همزن را روی خامه ببینید؟ اگر بله، احتمالا خامه شما فرم گرفته است.

سوال مهم دیگر این است که آیا هر چه خامه را بیشتر هم بزنم نتیجه کار بهتر خواهد شد؟ قطعا خیر! هم زن خامه قنادی را باید بعد از نشانه‌هایی که گفتم، متوقف کنید. در غیر این صورت خامه شما تبدیل به کره می‌شود! در نتیجه هم بافت خوبی نخواهد داشت و هم مزه آن متفاوت می‌شود. بنابراین فکر نکنید با هم زدن زیاد قرار است خامه بهتری داشته باشید.

مواد اولیه برای تهیه خامه قنادی با شیر و ژلاتین

مواد لازم مقدار مورد نیاز
شیر یک و یک چهارم فنجان
ژلاتین دو قاشق چایخوری
شکر دو قاشق غذاخوری

How to make cream with milk and gelatin

طرز تهیه خامه با شیر و ژلاتین

طرز تهیه خامه با شیر و ژلاتین

دستور تهیه خامه قنادی با خامه صبحانه خیلی ساده‌تر است و خامه باکیفیت‌تری به شما می‌دهد؛ با این وجود می‌توانید خامه کیک را با شیر و ژلاتین هم درست کنید. در این قسمت دستور تهیه این مدل خامه را هم قرار خواهم داد تا بتوانید مطابق با سلیقه و مواد در دسترس پیش بروید.

 1. در اولین قدم هم زن و ظرف استیل خود را داخل فریزر بگذارید. این کار کمک می‌کند تا خامه شما شل نشود. حالا نصف شیر و ژلاتین را در ظرف ریخته و آن را هم بزنید. وقتی حالت اسفنجی به خود گرفت، آن را در یک ظرف مناسب برای مایکروویو بگذارید. ظرف باید برای مدت 30 ثانیه در مایکروویو بماند. در این حالت شیر و ژلاتین حالت مایع به خود می‌گیرند. این کاسه را کنار بگذارید.
 2. در ادامه شیر و شکر را با هم مخلوط کنید. مایعی که در مرحله قبل درست کرده بودید را بعد از سرد شدن روی شیر و شکر این مرحله بریزید. مخلوط را خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شود. کاسه را تقریبا بیست دقیقه در یخچال بگذارید. وقتی هنک شد آن را خارج کنید. خامه شما در این مرحله آماده است اما باید آن را خوب هم بزنید تا فرم بگیرد.
 3. خامه آماده شده را تا جای بهم بزنید که کاملا فرم بگیرد. فراموش نکنید که دور همزن ترجیحا متوسط باشد. این خامه را نمی‌توانید خیلی طولانی مدت نگه دارید. زیرا بافت آن دانه دانه و خیلی چسبناک می‌شود. بهتر است آن را بلافاصله روی کیک استفاده کنید.

فوت و فن‌های مهم

دوست دارید کیفیت خامه قنادی که درست می‌کنید، مانند کیفیت خامه قنادی بازاری شود؟ برای داشتن خامه قنادی با کیفیت باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید. این نکات مهم در واقع راز قنادان حرفه‌‌‌ای است. در ادامه این نکات مهم را خواهم آورد.

 •       همانطور که دیدید، در طرز تهیه خامه قنادی از پودر شکر استفاده می‌شود. پودر شکر بافت متفاوتی نسبت به شکر معمولی دارد. به هیچ عنوان شکر را به جای پودر شکر استفاده نکنید. زیرا شکر در خامه حل نخواهد شد و کیفیت خامه قنادی شما بسیار بد می‌شود.
 •       یکی دیگر از نکات مهم این است که خامه را نباید با دور تند هم زد. دور تند باعث می‌شود بعد از تزئین کیک، خامه ترک بردارد. با این کار ظاهر کیک شما حالت ترک خوردگی و زشت پیدا می‌کند.
 •       اگر دوست داشتید می‌توانید به جای خاک قند یا پودر شکر از عسل هم استفاده کنید.
 •       خامه قنادی نباید از خامه کم چرب درست شود. بهترین انتخاب برای درست کردن خامه قنادی، خامه صبحانه پرچرب رامک است. این خامه بافت تازه و طعم خیلی خوبی دارد. به همین دلیل به سرعت می‌توانید با کمی هم زدن به بافت خامه قنادی برسید.
 •       اگر بعد از درست کردن خامه احساس کردید خامه به دست آمده خیلی شل است، می‌توانید داخل آن از پودر خامه استفاده کنید. پودر خامه کمک می‌کند تا بافت آن سفت‌تر شده و بهتر شکل بگیرد.
 •       تا حد امکان برای درست کردن خامه قنادی از همزن برقی استفاده کنید. اگر همزن برقی در دسترس شما نیست باید تعداد دفعات هم زدن با دست را افزایش دهید. چندین بار خامه را هم زده و هر بار چندین دقیقه آن را در فریزر بگذارید. در واقع همزن برقی کمک می‌کند تا سرعت کار شما بیشتر شود.
 •       بعد از آن که خامه را آماده کردید، باید بلافاصله از آن روی کیک استفاده کنید. در غیر این صورت خامه ممکن است فرم خود را از دست بدهد. هر چند می‌توانید این خامه را مدت طولانی در فریزر هم نگهداری کنید، اما برای هربار استفاده باید آن را از فریزر خارج کرده و دوباره هم بزنید.
 •       اگر می‌خواهید خامه قنادی رنگی داشته باشید، بعد از آن که خامه کاملا شکل گرفت کمی رنگ به آن اضافه کنید.
 •       برای درست کردن خامه شکلاتی باید برای هر یک کیلوگرم خامه تقریبا 70 گرم پودر کاکائو استفاده کنید. البته پودر کاکائو را از ابتدا باید الک کرده و روی خامه بریزید. زیرا ممکن است پودر کاکائو حالت گلوله گلوله پیدا کند و روی خامه خوب پخش نشود.
 •       اگر از خامه صبحانه استفاده می‌کنید، بعد از باز شدن درب، روی آن آب مشاهده خواهید کرد. بهتر است این آب را دور بریزید و سپس برای درست کردن خامه قنادی استفاده کنید.
 •       همانطور که گفتم تمام وسایل شما برای درست کردن این مدل خامه باید سرد باشد. بنابراین بهتر است ظرف استیل مورد نظر را از قبل در قسمت فریزر بگذارید تا کاملا سرد شود. شما حتی می‌توانید پره‌های همزن را هم  داخل فریزر بگذارید تا کاملا سرد شوند.
 •       برای شروع بهتر است تمام وسایل را آماده کرده و در مرحله آخر خامه را از یخچال بیرون آورید. با این کار خامه دمای سردتری خواهد داشت.
 •       خامه فرم گرفته قرار است حجم خیلی زیادی داشته باشد! پس از اول یک ظرف بزرگ را برای هم زدن خامه انتخاب کنید.

جمع‌بندی

خامه قنادی یکی از انواع خامه است که برای تزئین کیک، شیرینی، رولت و… استفاده می‌شود؛ اما آیا شما هم دوست دارید در منزل این مدل خامه را درست کنید؟ قطعات تزئین کیک‌های خانگی با خامه قنادی ایده خیلی جذابی است. اما چگونه می‌توان خامه قنادی با کیفیت در منزل درست کرد؟ در این مطلب راجع به درست کردن خامه قنادی در منزل صحبت کردم. علاوه بر این روش درست کردن خامه‌های قنادی متفاوت و نکات طلایی برای درست کردن خامه را هم آوردم.

 

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بود ؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

3.2 / 5. 58

کامنت بگذارید

اطلاعات تماس دفتر بازاریابی و فروش

آدرس: شیراز، خیابان فلسطین، نبش اردیبهشت، ساختمان دلتا طبقه دوم

شماره ارتباط با مشتری :‌07132848484

شماره تماس کارخانه : 07132844444

ایمیل: info@ramakdairy.com